neděle, 10 říjen 2021 12:42

Středeční běhy KONKORDIA Děčín

Napsal(a)
Účastníci Běhu u Červeného vrchu Účastníci Běhu u Červeného vrchu Adam Přibyl

V uplynulých 14-ti dnech pokračovali další běžecké závody všednodenních běhů KONKORDIA Děčín. V druhé polovině září to byl „Běh u Červeného vrchu“, který má tradičně start a cíl v děčínské čtvrti Jalůvčí a závodníky vede pod a na hřebeni v blízkosti Červeného vrchu. Letošní 3.ročník přivítal na startu nejnižší závodnickou účast, která byla způsobena nejspíše obtížností tohoto závodu a nabitým kalendářem v podzimních termínech. Je to tím,že je přetlak soutěží, které navýšil počet závodů přesunutých z jarních termínů z důvodů omezení dle nařízení vlády. I přes malou účast se bojovalo do poslední chvíle a celkovým vítězem se stal Tomáš Charvát z Kajak Děčín, V prvním kole mu zdatně sekundoval Milan Šafařík z KOB Děčín, ovřem chybo v druhém kole se diskvalifikoval. Poté pak čekalo překvapení v podobě čtyř dam, které se zařadili v celkové pořadí na druhé až páté místo a nedaly šanci na lepší umístění pánům, Druhé místo celkově a vítězství mezi ženami patřilo Veronice Hernychové, kterou těsně následovala Jarmila Sobecká z USK Provod Ústí nad Labem (vítězka ženy 40+), poté pak Linda Mrázková a Dagmar Musilová. Teprve šesté místo celkově patřilo druhému muži Josefu Bacovi a na třetí místo mezi muži se zařadil Daniel Nosek.

Minulou středu pak pokračoval další závod, „Podzimní kros na Sokolím vrchu“, který byl zařazen jako čtvrtý závod seriálu MODRÁ STUHA 2021. Zde již byla účast o poznání lepší, když se na start postavili více než čtyři desítky závodníků a čtyři psy se svými páníčky ve své kategorii.

Zde se po dlouhé době představil v Děčíně úspěšný český reprezentant v horolezectví, člen HUDY teamu a pokořitel osmitisícovky Nanga Parbat Radoslav Groh a jednoznačně zvítězil, druhé místo patřilo Štěpánu Semirádovi a na třetím místě byl u rozhledny Sokolí vrch v Dobrné Václav Spilka. Vítězství mezi ženami si tentokráte připsala Jarmila Sobecká, následovaná Veronikou Hernychovou a Dagmar Musilovou. Kuriozitou v tomto závodě byla účast i závodníka až daleké Indonésie Yudhy Sutanta.

Sezóna běžeckých závodů pořádaných KONKORDIA Děčín pomalu vrcholí. Již zbývá finálový závod MODRÉ STUHY, kterým letos bude začátkem listopadu oblíbený „Bludičkový běh na cyklostezce“ a vlajková loď KONKORDIA Děčín 21.listopadu 2021 27.ročník Běhu na Chlum. Všechny tyto sportovní aktivity se daří organizovat díky příspěvku a podpoře statutárního města Děčín za což KONKORDIA Děčín děkuje.

Přečteno: 634 x Naposledy změněno: úterý, 07 prosinec 2021 08:10