pátek, 05 listopad 2021 10:07

Bludičkový běh na cyklostezce

Napsal(a)
Start závodu Start závodu Adam Přibyl

Posledním závodem běžeckého seriálu MODRÁ STUHA 2021, který pořádá KONKORDIA Děčín a je finančně podpořen statutárním městem Děčín v rámci projektů byl nejoblíbenější závod Bludičkový běh na cyklostezce. I když v letoším roce vlivem opatření došlo k dvojnásobnému posunu termínu se na start v uplynulé středě postavilo celkem 106 závodníků.

Tradiční trase na Labské cyklostezce od kanoistické loděnice k zahradnictví v Křešicích a zpět dominoval had světýlek z čelovek jednotlivých závodníků, aby po cca 16-ti minutách proběhl cílem vítěz Leopold FRYC, následovaný Pavlem BROŽEM a Václavem SPILKOU. První ženou byla na celkově jedenáctém místě Jarmila SOBECKÁ - vítězka žen 40+, následovaná Veronikou HERNYCHOVOU - vítězkou hlavní ženské kategorie, za nimiž doběhl Petr WATZKE - vítěz mezi muži 50+.

Celým závodem pulsovala kladná pozitivní energie všichni si atmosféru užili a již nyní se těší na další Bludičku, které by měla, jestli opatření dovolí proběhnout již v polovině února 2022.Závod uzavřel celý letošní seriál všednodenních běhů  MODRÁ STUHA a jeho závěrečné vyhodnocení by mělo proběhnout v rámci posledního závodu letošního roku pořádaný KONKORDIA Děčín a to v neděli 21.listopadu na Běhu na Chlum, kam jsou tímto všichni srdečně zváni. Tento závod s centrem u hasičárny v Křešicích  umožňuje start všem kategorií od nejmenších dětí až po veterány. Start dětských kategorií začíná od 09:30 a start hlavního závodu k rozhledně na Chlumu a zpět startuje v 11:00.

Přečteno: 668 x Naposledy změněno: úterý, 07 prosinec 2021 08:06