FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

Dne 15. 6. se konalo 2. kolo MČR v paralelním slalomu, které pořádal TJ Tatran pod záštitou ČSVM. Závodníci zde sbírali poslední cenné body pro nominaci na mistrovství světa 2024, které se koná v Lotyšsku.

Závodníci z KVM Děčín se umístili následovně:
1. místo - Vojtěch Duda (M5)
1. místo - Nikola Kumstátová (M3)
2. místo - Leontýna Rautnerová (M3)
2.místo - Miroslav Bačkovský (M5)
3. místo - Ella Rautnerová (M2)
3.místo - Alexandra Vollínová (M4)
4.-5. místo - Eva Stehnová (M1)
5. místo - Jaroslav Němec (M4)
6. místo - Vojtěch Seidl (M4)


V soutěži týmů jsme se umístili na 1. místě a odvážíme si tak domů Tatranský pohár. 🥇

Do reprezentace ČR na mistrovství světa se nominovali 2 naši závodníci - Vojtěch Duda a Miroslav Bačkovský. Budou tak Českou republiku reprezentovat v královské kategorii M5.


Za podporu děkujeme Statutárnímu městu Děčín. @decinsportuje

Za fotky děkujeme @m.backovsky


Další týmy můžete sledovat a podpořit na jejich instagramových profilech:
@1ckvs_celakovice
@tjtatran_ff
@formulafuture.brandys

#csvm #ceskysvazvodnihomotorismu #závody #formulafuture #powerboats #race #uimpowerboating

Svátek vodního póla proběhl tento víkend v nerezovém bazénu v děčínském aquaparku. Již 4. ročník mezinárodního turnaje ve vodním pólu v kategorii U13 mohl být v našem městě uspořádán díky podpoře Města Děčín, Ústeckého kraje a Severočeské vodárenské společnosti a.s.. Profesionálně připravenou sportovní podívanou mohli diváci sledovat také v přímém přenosu na kanále YouTube ČSVP. Klání evropských týmů vypuklo v pátek a systémem "každý s každým" se týmy z Dánska, Velké Británie, Slovenska, Německa  a reprezentace České republiky probojovali až do nedělního finále, kdy proti sobě nastoupily týmy České republiky s Dánskem v boji o zlatou medaili a Slovensko proti Bayernu v zápase o bronzovou medaili. V české reprezentaci mělo Město Děčín svého jediného zástupce v podobě výběrového hráče Matyáše Novotného.

Bonusem pro děčínské pólo byla sice nešťastná absence polského týmu, ale tím pádem možnost sehrát exhibiční zápas děčínského klubu s britským týmem, který svým výsledkem skončil na poslední pozici. Tento exhibiční zápas se nesl v přátelském duchu. Za SK Děčín nastoupily dvě střídající se šestkové formace sestavené z mladších a starších žáků ve složení Vojta Šedivý, Vilém Beran, Šimon Rouček, Maty Řehák, Michal Macháček, Dida Macháček, Fanda Novotný, Bětka Svobodová, Sofča Pazderková, Aleš Staněk, Sam Šumpich a nepostradatelný brankář Honza Kovář. Přátelský duch a sportovní nálada dovedly děčínský tým k vítěznému skóre 11:6 a spokojenosti místních fanoušků.

Ne každý den se nesou nad děčínskou vodou hymny evropských národů, o to je cennější slyšet hymnu českou na stupni nejvyšším. Reprezentace ČR porazila silný dánský tým v napínavém zápase 8:6, bronz si odnesli Slováci po výhře 13:5 nad německým Bayernem. Závěrečnou třešničkou bylo vyhlášení Nejlepšího hráče, Nejlepšího brankáře a Nejlepšího střelce turnaje, kdy tím posledním zmiňovaným se stal po zásluze děčínský střelec Matyáš Novotný, který během třídenního šampionátu vstřelil soupeřům 20 nekompromisních gólů.

Olympijský běh podeváté v Děčíně. Ambasadorem byla opět Oldřiška Kaplanová – Roušavá.

 

Již po deváté za sebou technicky zajišťovala KONKORDIA Děčín pořádání T-Mobile olympijského běhu v Děčíně, který celorepublikově zajišťuje Český olympijský výbor.  I když letos nebylo jako tradičně horké letní parno, ale účastníky i pořadatele letos překvapil teplý, ale vydatný déšť. Odvážné soutěžící to ale neodradilo a cekem startovalo 80 soutěžících od nejmenších dětí až po dospělé, aby na závodních tratích na Labské cyklostezce bojovali o co nejlepší umístění, popř. zdolání vlastních cílů.

V dětských kategoriích byli vesměs úspěšní závodníci místních atletických klubů, kteří obsadili většinu medailových umístění. V hlavním závodě došlo k překvapení, když na start se letos nepřihlásil žádný běžecký favorit a tak si překvapivě pro absolutní vítězství doběhla Dáša Musilová z Jílového, startující v kategorii ženy od 40 let, která cíl protnula v čase 18:01. Druhé místo patřilo Tomáši Kremlovi a třetí místo na stupních vítězů doplnil Jakub Zíval. Mezi ženami brala stříbrnou medaili Lenka Hrochová a za ní patřilo třetí místo Janě Novákové. I letošním ambasadorem byla opět účastnice olympijských her v Mnichově 1972 v rychlostní kanoistice Oldřiška Kaplanová – Roušavá, která pomáhala se startem závodů a oceňovala nejúspěšnější závodníky.

Celé středeční odpoledne bylo i přes dešť velice příjemně stráveným časem v této lokalitě města Děčína. Poděkování zaslouží určitě nejenom všichni pořadatelé, ale i další, kteří se na organizaci takovéto soutěže podíleli.

Brzy začínají prázdniny a členové KONKORDIA Děčín se na všechny sportující zájemce těší ještě koncem června, kdy budou organizovat další běžecký závod seriálu Modrá stuha, konkrétně ve čtvrtek 27.června 2024 Běh Přes Ostrý pro ostrý mezi Benešovem nad Ploučnicí a Františkovem.  

 

Luboš Přibyl

Zde je fotoalbum OH běh Děčín 

https://www.rajce.idnes.cz/konkordia/album/2024-t-mobile-olympijsky-beh-decin

pondělí, 17 červen 2024 19:28

Minipólisté naplňují vysoká očekávání

Napsal(a)

Míčovému vodnímu sportu se v našem městě aktivně věnuje téměř 90 hráčů v kategoriích od mini přípravky do veteránského věku. A právě mezi nejmladšími vládne v současnosti výborná atmosféra se slibnými nadějemi do budoucna. Svědčí o tom fakt, že se děčínskému sportovnímu klubu každoročně daří sestavit plnohodnotný tým přípravky z dětí do 12let. Pouze 5 klubů v republice to dokázalo v tomto roce a Děčín je mezi nimi, ba co více, patří k nejlepším.

pondělí, 17 červen 2024 14:41

Z ME 4x finále

Napsal(a)

Při Mistrovství Evropy se v maďarském Szegedu v národním dresu postavili na start i tři dříve úspěšní děčínští závodníci. Vladimír Cerman startoval v deblu na 1km a poprvé se mu podařilo prosadit se do finále, kde s J.Humhalem obsadili parádní 7.příčku.

Adéla Házová s Kateřinou Zárubovou jsou už stabilními členkami reprezentačního čtyřkajaku a přestože jejich hlavním letošním vrcholem má být až MS do 23let, tak si tato stále ještě mladá posádka vyrazila na dospělé MS otestovat formu a získat další cenné zkušenosti. To se povedlo na výbornou a výsledkem je 5.místo v nabité konkurenci. Podobně byla děvčata úspěšná i ve svých doplňkových disciplinách na deblech. Adéla se Štěpánkou Sobíškovou na kilometru rovněž dosáhly na 5.místo a druhá polovina čtyřkajaku Kačka s Barborou Betlachovou se prosadily do finále i na olympijské pětistovce. To se ji už nepovedlo tolik jako kvalifikační jízdy, ale i 9.místo je zatím jejich nejlepším výsledkem na takovéto vrcholné soutěži mezi dospělými. Nyní mají všichni před sebou ještě závěrečnou přípravu a pak už je čekají v krátkém sledu právě vrcholné soutěže třiadvacetiletých. Nejprve ME v Bratislavě a poté MS v bulharském Plovdivu. Na tyto akce je stejně jako na proběhlém ME bude na pozici hlavního fyzioterapeuta české reprezentace doprovázet i další děčínská zástupkyně PHDr. Alena Charvátová.

T.CH.

Strana 1 z 53