FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

pondělí, 21 září 2020 10:35

KONKORDIA Děčín - SPRINT K TYRŠOVI

Napsal(a)

KONKORDIA Děčín pokračovala v organizaci sportovních soutěžích. Teprve tuto středu skončilo hektické období pro organizátory z KONKORDIA Děčín. Od konce srpna organizovali několik běžeckých a dalších sportovních soutěží. V posledním týdnu se nejprve podíleli v pátek 11.září na organizaci tří závodů v rámci Tyršova Děčína. Prvními bylo zajišťování měření na soutěžích Sokolský závod - Raptor pro školy a Raptor pro veřejnost. Pak kompletně organizovali premiérovou soutěž „Sprint k Tyršovi“, která probíhala v pátečním večeru na Dlouhé jízdě v Děčíně. Jednalo se o běžecký závod na 280 m cestou po Dlouhé jízdě směrem k Děčínskému zámku. Prvního ročníku této nové sportovní akce se zúčastnilo 42 sportovců. Vítězství a premiérový historický čas nejrychlejšího účastníka si připsal Bohuslav MATYS, který trať dlouhou 280 m zaběhl 47 vteřin. Nejúspěšnější ženou se pak stala Petra ZÁRUBOVÁ. Účastníkům i divákům se závod velice líbil a tak je předpoklad pokračování v následujících letech.

Na další soutěži, která probíhala hned v sobotu 12.9. se KONKORDIA Děčín podílela jako spoluorganizátor. Bylo Mistrovství České republiky v turistickém závodě v Mikulášovicích na kterém startovalo více než pět desítek sportovců z celé ČR.

Závěrečnou akcí tohoto náročného bloku byl již popáté v Děčíně organizovaný T-Mobile olympijský běh, který byl z jarního termínu, z důvodu koronavidových opatření přesunut na 16.září. Jako tradičně vyšlo počasí a tak se v prostoru Labské cyklostezky u loděnice Kajak Děčín sešlo mnoho účastníků, kteří si užili tuto oblíbenou soutěž.

Závod v Děčíně měl tradiční režii. Nejprve se ve čtyřech startech představily dětské kategorie, ve kterých si všechny děti doběhli pro symbolickou papírovou medaili. Při vyhlášení výsledků ti nejlepší pak obdrželi pravou olympijskou medaili. V 18:00 hodin odstartoval po celé republice a i v Děčíně hlavní závod. Zdejší trať, která tradičně využívá Labskou cyklostezku měla délku 4,6 km. Na startu se představilo celkem 99 závodníků a závodnic mezi kterými nechyběli ani někteří vítězové uplynulých let. Aktivně se závodu zúčastnil i letošní ambasador Petr KUMSTÁT, vynikající sportovec v kategorii tělesně postižených, mnohonásobný Mistr ČR v kuželkách a stolním tenise. Celkové vítězství pak získal Josef NOVOTNÝ, před Sergiu MATICO a Josefem VLKEM. Mezi ženami zvítězila Veronika HERNYCHOVÁ před Lindou MRÁZKOVOU a loňskou vítězkou Janou NOVÁKOVOU.

Tímto skončilo pro KONKORDIA Děčín náročné období, ve kterém se sešli přesunuté jarní soutěže s těmi současnými. Vše se zdárně podařilo, za což patří velký dík všem, kteří se na to podíleli. Po chvilce odpočinku čeká ještě KONKORDIA Děčín říjnové vyvrcholení seriálu běžeckých soutěží MODRÁ STUHA na Podzimním krosu na Sokolím vrchu a v listopadu již tradiční 26.ročník Běhu na Chlum.