FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

čtvrtek, 14 březen 2024 21:42

Byl spuštěn projekt "Trenéři ve škole"

Napsal(a)

Na děčínských školách probíhá, od začátku března, projekt "Trenéři ve škole"

Je to tady! Děčín spustil projekt "Trenéři ve škole" a my jsme rádi, že můžeme posouvat sport zase o kus dál a že se tento projekt líbí dětem, učitelům i trenérům. Na 10 základních školách v Děčíně, jsou při hodinách tělesné výchovy, v tandemové výuce s učiteli, proškolení sportovní trenéři. Projekt Trenéři ve škole finančně podpořilo město Děčín. Patří zde i velké díky náměstku primátora pro školství, kulturu a sport Martinu Poštovi (Volba pro Děčín) , kterému se podařilo sehnat partnera firmu RYKO a.s., která se velkým dílem na celém tomto projektu účastní.

„Jsem moc rád, že se tento projekt podařilo spustit i v Děčíně, protože pro vývoj naší společnosti je to velice důležité. Jestliže se bavíme o tom, že máme již téměř 30 procent dětí s nadváhou či obézních, tak je potřeba s tím opravdu urychleně něco dělat,“ říká radní Jakub Houška a dodává: „Je skvělé, že toto uvítali v Děčíně ostatní sportovci a našli mezi sebou trenéry, kteří chtějí pomáhat a pokusí se společně děti rozhýbat a ukázat jim cestu ke sportu, která jim v životě může pouze pomoci. Moc se mi projekt líbí a věřím, že posuneme sport v Děčíně zase o kousek dále a tento projekt tu zakotví na dlouhé roky.“

Program Trenéři ve škole pomáhá prostřednictvím proškolených sportovních trenérů ke zlepšení obsahu i efektivity hodin TV na prvním stupni základních škol. Trenéři působí vždy v jedné ze dvou řádných hodin tělocviku týdně v pravidelných 4 až 5 týdenních rotacích.
„Budovat pozitivní vztah dětí ke sportu a pohybu od útlého věku. Zároveň pomoci učitelům se správnou organizací a nastavením hodin tělesné výchovy tak, aby to bavilo je i žáky. To jsou hlavní motivační faktory naší spolupráce s projektem „Trenéři ve škole“, který se osvědčil po celé republice. Věřím, že díky tomuto kroku budou hodiny tělocviku bavit daleko více všechny zúčastněné a ve výsledku to u dětí povede ke zlepšení fyzického i mentálního zdraví s pozitivním vlivem na jejich kognitivní procesy, rozvoj mozku a s tím souvisejících studijních předpokladů,“ popisuje náměstek primátora pro školství, kulturu a sport Martin Pošta (Volba pro Děčín).
Město si od projektu také slibuje rozpohybování všech dětí, nejen těch sportovně nadaných, a také to, že si děti díky němu vybudují kladný vztah k pohybu.

Děkujeme a přejeme, ať se tento projekt jen a jen rozšiřuje.

Přečteno: 145 x Naposledy změněno: čtvrtek, 14 březen 2024 22:09

Galerie Obrázků

Více z této kategorie: « nový projekt "Trenéři ve škole"