FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

úterý, 02 leden 2024 19:11

Ohlédnutí vodních pólistů za rokem 2023

Napsal(a) AB

Vodní pólisté za loňský rok odehráli neuvěřitelných 110 zápasů s výbornými výsledky napříč generacemi. V loňské sezóně si muži vybojovali zlatý pohár ve II. lize, starší dorostenci se stali zlatými mistry celé soutěže, mladší dorost a starší žáci získali stříbrné poháry v I. ligách. Mladším žákům třetí příčka unikla o pár bodů a skončili v 1. lize na čtvrtém místě. V poháru ČSVP vybojovali mini pólisté 1. místo, ml. žáci skončili na 5. místě, st. žáci získali stříbrnou pozici, ml. dorost obsadil 4. příčku. V beach water pólu skončili dorostenci na druhém a muži na 3. místě.

V probíhajících soutěžích mají výborně našlápnuto všechny týmy. Mini pólisté opanují 1. místo v I. lize, ml. žáci se drží na 1. místě ve II. lize, st. žáci útočí na pohár ze současného 2. místa v I. lize, ml. dorost vede v I. lize bez ztráty bodu, st. dorost zatím na 2. místě v I. lize a muži se dělí o 1. místo ve II. lize. Obrovská píle nese své ovoce v přípravě talentů i do nejvyšších soutěží. Z děčínského sportovního klubu bylo vybráno 14 hráčů do národní reprezentace - Vojtěch Rameš, Čeněk Rameš, Matěj Sedlický, Matěj Kánský, Lukáš Kreutzer, Vojtěch Toman, Martin Šenk, Václav Sedláček, Štěpán Jiravský, Matyáš Novotný, Michal Macháček, Vilém Beran, Matyáš Řehák, František Novotný, Ondřej Macháček. Dorostenec Štěpán Jiravský se zúčastnil mezinárodní soutěže INTERCUP, kde za Českou republiku získal stříbrnou medaili. Vybraní hráči se mimo běžné tréninky účastní víkendových celorepublikových soustředění a přípravy na mezinárodní turnaje.

Vodní pólo právem patří mezi nejtvrdší sporty, neboť na hráče klade obrovské nároky na fyzickou sílu, vytrvalostní kapacitu, taktické schopnosti a mentální odolnost hráčů. Kombinuje v sobě umění plavání, dovednosti s míčem, a především týmovou práci. A zdaleka není jen mužskou doménou. Děčínský sportovní klub trénuje v současnosti šest výborných hráček ve smíšených žákovských týmech. U mladších je to Nela Kovářová a Alžběta Svobodová, u starších bojuje Alžběta Ungrová, Adéla Rozkošová, Sofie Pazderková a Sophia Jiravská. Zmíněné poslední dvě žákyně získaly dokonce podporu sportovní agentury a pravidelně se účastní přípravných soustředění ve slovenském Národním centru vodního póla. Pokračovat pak budou moci v některém z republikových klubů hrajících vyšší soutěže dorostenek a následně žen, obdobně jako úspěšná Markéta Macháčková.

Nezbývá než poděkovat hráčům, trenérům, klubovým rozhodčím, rodičům a všem, kteří se zasloužili za skvělou přípravu a napínavé chvíle ve vodě. Díky patří také městu Děčín za jeho podporu a snahu vyřešit problémy s nedostatečným zázemím pro trénování a soutěže vodního sportu, v němž ho SK Děčín výborně reprezentuje na nejvyšších sportovních úrovních a popřát do nového roku 2024 všem pevné zdraví, výbornou kondici, neutuchající motivaci k pohybu a týmovou sounáležitost.

Přečteno: 209 x Naposledy změněno: středa, 03 leden 2024 12:45