FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

úterý, 19 září 2023 11:15

Mistrovství na dlouhých tratích přineslo čtyři medaile

Napsal(a)

Do Nymburka se sjela česká kanoistická elita, aby se v posledním z letošních velkých domácích závodů utkala o mistrovské tituly všech kategorií v závodech na 5km. Na nejmladší benjamínky pak na Labi čekala poloviční distance. Dvacetičlenná děčínská výprava se po víkendu domů vrací se čtyřmi medailemi.

Mistrovský titul si vyjela Lenka Hrochová v singlovém závodě veteránek, kde se parádním výkonem dlouho držela dokonce v čelní skupině společného závodu s elitní kategorií žen a jen drobná kolize na obrátce ji odsunula ze špice s pársekundovým odstupem na výrazně mladší medailistky absolutního pořadí.

Při mužském závodě veteránů nás reprezentoval Jan Obermann a i on se dokázal ziskem stříbrné medaile v početné konkurenci prosadit na stupně vítězů.

Mezi mladšími zástupci TJ Kajak byla nejúspěšnější benjamínka Karolína Kofroňová ziskem dvou bronzů ze singla i debla a ukázala postupný nárůst výkonnosti směrem k žákovské kategorii do níž se posouvá pro příští rok. Ve stejné věkové kategorii chlapců pro nemoc nestartoval J.Musil, který si také dělal ambice na dobrý výsledek a tak musel M.Florián po 18.místě na singlu nastoupit do debla se sedlčanským V.Hesem. Na medaili sice nedosáhli, ale pěkným výkonem se prosadili alespoň do první desítky. Rovněž na parádní desáté příčce skončil mezi žáky J.Nyari v singlu a jen s malým odstupem za ním přijel 15. Jakub Kremla. Spolu pak i v deblu bojovali o Top10, ale nakonec skončili těsně pod ní na 13.pozici.

Výborným výkonem se blýskli dorostenci v nejpočetněji obsazených závodech, kde na startu stálo téměř osmdesát lodí. Především R.Veselý a V.Hojný na deblu. Většinu času se drželi v popředí, v cílové rovince bojovali dokonce o pátou příčku a nakonec dojeli těsně sedmí. Ve druhé desítce pak po pěkně zajetých závodech dojeli M.Tonder s V.Kopeckým a M.Doležal s A.Musilem. Také v singlech se jim všem podařilo prosadit do druhé desítky nebo jen těsně za ní. A stejně tak ve druhé desítce dojeli mezi nejmladšími nadějemi J.Málek, T.Bílý a mezi děvčaty K.Charvátová.

Tímto závodem končí domácí sezona a oddílový výběr se ještě postaví mezinárodní konkurenci v Německu při tradičním zakončení sezony na dalších dlouhých tratích na konci září v Halle.

K doplnění závodního družstva nejmladších nadějí na další sezonu také během podzimu probíhá každé pondělí a středu nábor do kterého zveme chlapce a děvčata ročníků 2012-2015.