FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

úterý, 12 září 2023 11:55

Podzimní sezona začala v Jablonci

Napsal(a)

Podzimní blok závodů rychlostních kanoistů odstartovalo utkání na Jablonecké přehradě. Jako test před MČR na dlouhých tratích si na tuto lokalitu vyrazila zazávodit i dvacítka Děčínských. Mladí kajakáři a kajakářky z kategorií žáků a benjamínků si užili příjemný den na sluncem zalitém břehu krásné přehrady a představili se při závodech na 500m a 2km. Pohodovou atmosféru umocnily i parádní výsledky a většina z mladých reprezentantů TJ Kajak si domů veze některou z medailí.

Nejúspěšnější byli jako již letos několikrát naši nejmladší. Richard Válek a Josef Charvát si v obou závodech deblů dojeli pro zlato a také v singlech každý z nich ovládl své souboje se stejně starými soupeři. Také další z benjamínků O.Král, T.Bílý, Z.Růžička a J.Málek si v deblech vyjeli první společné medaile.

Ze závodů děvčat všechny své starty proměnila v umístění na stupních vítězů také Karolína Kofroňová a dělá si oprávněné ambice na některou z medailí i při nadcházejícím MČR v Nymburce. Dva bronzy si vyjela Kateřina Charvátová mezi nejmladšími benjamínkami.

V žákovských kategoriích se dvěma zlaty z obou singlů blýskl Jakub Nyari a jen těsně za ním na bronzové příčce obou závodů finišoval Jakub Kremla. Rovněž bronzovou medaili z pětistovky žákyň si z Jablonce veze Adéla Košnarová.

Ve stejném termínu se v Polsku konal Závod OH nadějí, kde v českém dresu startoval Jindřich Florián. V této pětidenní největší světové soutěži 15-17ti letých se v konkurenci reprezentantů 42 států rozhodně neztratil a v deblu s J.Vallou se na všech třech tratích prosadili do B finále. V celkovém pořadí tak obsadili 3.místo na 200m, 4. na 1km a 6. na pětistovce.

Děčínské kanoisty na podzim ještě čeká MČR na dlouhých tratích v Nymburce a také oblíbená mezinárodní regata v německém Halle. Rovněž tam budou na programu dlouhé závody na 2 a 6km.

Na podzim také přijímáme v loděnici na Starém městě do přípravky nové adeptky a adepty ročníků 2015-2012 k doplnění závodního týmu pro příští sezonu.

Přečteno: 211 x Naposledy změněno: úterý, 12 září 2023 11:57