FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

pondělí, 12 prosinec 2022 19:22

13 MEDAILÍ Z MEMORIÁLU VILÉMA ŠEFLA

Napsal(a)

13 MEDAILÍ Z MEMORIÁLU VILÉMA ŠEFLA
V sobotu 26.listopadu se do děčínské sportovní haly sjelo téměř 300 mladých judistů od těch nejmladších až pro dorostence, aby změřili své síly na Memoriálu Viléma Šefla.
„Vilda Šefl byl vynikající judista, několikanásobný mistr republiky, reprezentant, držitel stříbrné medaile z mistrovství světa, ale hlavně náš kamarád a velký bojovník. Nikdy se nevzdával a raději by na žíněnce vypustil duši, než aby nějaký zápas zabalil. Jsme rádi, že můžeme jeho památku takhle připomenout“, řekl předseda děčínských judistů Martin Tutko.

Zápasy probíhaly na celkem třech tatami, závodníci z Judo DDM Děčín se svými konkurenty z jiných oddílů rozhodně nenechali zaskočit a vybojovali pro své město hned 13 cenných kovů. Z bronzových medailí se zaslouženě radovali Petra Hájková, Ela Nevečeřalová, Miroslav Doležal, Matěj Malkovský, Václav Zvolánek a Jakub Vrána. Cenné stříbro si z domácího turnaje odnesli Lenka Lajblová, Oskar Košnar, Matyáš Strnad a Marek Vlach. Ty nejcennější trofeje si pak skvělými výkony v soubojích vybojovali Alžběta Šleisová, František Zvolánek a Jiří Jonáš.
Medaile úspěšným závodníkům předávaly v roli čestných hostů ředitelka děčínského DDM paní Světluše Hochwalderová a náměstkyně primátora paní Jitka Flachsová.
Ředitel soutěže Otto Černohorský okomentoval průběh turnaje následovně: „Letošní ročník hodnotím jako nadmíru povedený. Bylo to sice organizačně trochu náročné, protože se přihlásilo a přijelo spoustu závodníků, ale nakonec jsme to zvládli. Důležité je, že se nikdo nějak vážněji nezranil a hlavně si i ti nejmenší judisté mohli vyzkoušet atmosféru velkých závodů. Myslím, že to byl pro ně zážitek. Chtěl bych poděkovat našemu zřizovateli DDM Děčín a potažmo také městu Děčín. Bez jejich přízně a dobré vůle bychom takhle veliký turnaj v této krásné hale zorganizovat nemohli.“
Ihned po skončení turnaje následoval tréninkový kemp pro technicky vyspělejší judisty pod vedením olympionika reprezentanta Jaroslava Musila.
Jan Rokůsek, Judo DDM Děčín

Foto: Lenka Königová

Přečteno: 310 x Naposledy změněno: pondělí, 12 prosinec 2022 19:32