FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

AB

AB

úterý, 25 červen 2024 13:11

Pólistická sezóna 2023/2024 dohrána

Ohlédnutí za letošní sezónou vodního póla přináší uspokojení z dobře odehraného roku a velkou naději na zlepšení tréninkových podmínek v podobě „komplexu na vodní sporty“, jehož vybudování si vzal za své pan náměstek Pošta ve zpravodajském článku z března tohoto roku. Budeme držet všechny pěsti, aby vše vyšlo dle přestav a doufat, že již tuto zimu bude i v Děčíně nafouknuta střecha nad hrací vodní plochou. Potěšující je také stále se zvyšující zájem o vodní pólo mezi dětmi a výborně zvládnutá organizace již pravidelného mezinárodního šampionátu Labe Cup U13, jež napomáhá našemu městu ke statusu evropského sportovního centra.

Výsledky soutěží ČSVP v dohrané sezóně:

Svátek vodního póla proběhl tento víkend v nerezovém bazénu v děčínském aquaparku. Již 4. ročník mezinárodního turnaje ve vodním pólu v kategorii U13 mohl být v našem městě uspořádán díky podpoře Města Děčín, Ústeckého kraje a Severočeské vodárenské společnosti a.s.. Profesionálně připravenou sportovní podívanou mohli diváci sledovat také v přímém přenosu na kanále YouTube ČSVP. Klání evropských týmů vypuklo v pátek a systémem "každý s každým" se týmy z Dánska, Velké Británie, Slovenska, Německa  a reprezentace České republiky probojovali až do nedělního finále, kdy proti sobě nastoupily týmy České republiky s Dánskem v boji o zlatou medaili a Slovensko proti Bayernu v zápase o bronzovou medaili. V české reprezentaci mělo Město Děčín svého jediného zástupce v podobě výběrového hráče Matyáše Novotného.

Bonusem pro děčínské pólo byla sice nešťastná absence polského týmu, ale tím pádem možnost sehrát exhibiční zápas děčínského klubu s britským týmem, který svým výsledkem skončil na poslední pozici. Tento exhibiční zápas se nesl v přátelském duchu. Za SK Děčín nastoupily dvě střídající se šestkové formace sestavené z mladších a starších žáků ve složení Vojta Šedivý, Vilém Beran, Šimon Rouček, Maty Řehák, Michal Macháček, Dida Macháček, Fanda Novotný, Bětka Svobodová, Sofča Pazderková, Aleš Staněk, Sam Šumpich a nepostradatelný brankář Honza Kovář. Přátelský duch a sportovní nálada dovedly děčínský tým k vítěznému skóre 11:6 a spokojenosti místních fanoušků.

Ne každý den se nesou nad děčínskou vodou hymny evropských národů, o to je cennější slyšet hymnu českou na stupni nejvyšším. Reprezentace ČR porazila silný dánský tým v napínavém zápase 8:6, bronz si odnesli Slováci po výhře 13:5 nad německým Bayernem. Závěrečnou třešničkou bylo vyhlášení Nejlepšího hráče, Nejlepšího brankáře a Nejlepšího střelce turnaje, kdy tím posledním zmiňovaným se stal po zásluze děčínský střelec Matyáš Novotný, který během třídenního šampionátu vstřelil soupeřům 20 nekompromisních gólů.

pondělí, 17 červen 2024 19:28

Minipólisté naplňují vysoká očekávání

Míčovému vodnímu sportu se v našem městě aktivně věnuje téměř 90 hráčů v kategoriích od mini přípravky do veteránského věku. A právě mezi nejmladšími vládne v současnosti výborná atmosféra se slibnými nadějemi do budoucna. Svědčí o tom fakt, že se děčínskému sportovnímu klubu každoročně daří sestavit plnohodnotný tým přípravky z dětí do 12let. Pouze 5 klubů v republice to dokázalo v tomto roce a Děčín je mezi nimi, ba co více, patří k nejlepším.

Sérii turnajů, které se odehrají v domácí vodě zahájí již tento víkend kategorie starších žáků. Děčínští kluci hrají první ligu a momentálně stojí na třetí příčce s 12 body. Zápas se Slávií Hradec Králové začíná již v sobotu ve 13hod, s tabulkově nejsilnějšími AJF Strakonicemi se utkají v 18hod. Slibná podívaná a napínavý souboj se jistě odehraje v neděli v 10:15hod s týmem UKVP Stepp Praha, který se vyhoupl na druhou příčku před SK Děčín o 4 body. Podaří se vylepšit tabulkové postavení děčínského týmu a zaútočit na přední pozice? Udrží si děčínský kapitán první příčku v celkové statistice nejvíce střelených gólů? Přijďte kluky podpořit do městského aquaparku a povzbudit k vyššímu výkonu. Přijďte fandit!!! Další turnaje a napínavé zážitky budou následovat o víkendech v květnu a červnu dle rozpisu v příloze a v kalendáři.

čtvrtek, 09 květen 2024 19:43

Veteráni přivezli z Offenbachu 1. místo!

Ve dnech 03.-05.05.2024 proběhl 55. mezinárodní turnaj VETERÁNŮ ve vodním pólu. Tentokrát se hrálo pod širým nebem v Offenbachu. Teplota bazénové vody měla 23°C. Utkalo se celkem 6 týmů, z toho čtyři německé, jeden z italské Bologne a jeden český, složený z děčínských mužů 35+. Děčín postupně porazil všechny vylosované protihráče - Bologne 10:5, Chemnitz 11:9 a Frankfurt 14:4 a zaslouženě se tak probojoval na první příčku a získal trofej turnaje.

Ve dnech 14. až 17. 3. 2024 proběhla v Tribinje (Bosna a Hercegovina) kvalifikace na ME ve vodním pólu v kategorii U19. Mezi reprezentanty národního týmu nastoupili i dva děčínští hráči Matěj Sedlický a Čeněk Rameš, který je zároveň kapitánem českého národního týmu! Národní družstvo bojovalo v silné skupině „A“ s týmy Velké Británie, Finska, Francie a Bosny a Hercegoviny. Děčínští borci umístili do soupeřových branek celkem 12 gólů, resp. 8 „Čenda“, 4 „Sedlo“. Po třech výhrách a jedinému podlehnutí získali Češi jedno ze dvou postupových míst na evropský šampionát. Ten se bude konat v září v Bulharském Burgasu.