úterý, 19 září 2023 20:38

Mistrovství světa 2023 v Chorvatsku

Napsal(a)
Reprezentace KVM Děčín Reprezentace KVM Děčín

Ve dnech 27. 7. - 30. 7. 2023 se konalo mistrovství světa v chorvatském Osijeku. Na řece Dravě bojovala o medaile ve velmi ztížených podmínkách i Česká reprezentace. V nepříznivých podmínkách, kvůli vysokému stavu řeky, závodilo i 5 reprezentantů z Klubu vodních motoristů Děčín.
Naši závodníci si v chorvatských vodách počínali zkušeně, o čemž svědčí i jejich skvělé výsledky. Titulem druhé vicemistryně světa se může pochlubit Lucie Hodboďová, která závodila v kategorii M2. Na čtvrtém místě se umístil Vojtěch Duda (kat. M5) a Vojtěch Seidl (kat. M3). Devátou příčku ve světovém klání obsadil Miroslav Bačkovský (M5). Na 14. místě se umístil Jaroslav Němec.
Všichni tito závodníci pak přispěli k 2. místu v celkové soutěži týmů. České reprezentaci se tedy povedlo obhájit titul VICEMISTRŮ SVĚTA z německého Branderburgu, v němž se konalo mistrovství světa 2022.
Za podporu děkujeme Českému svazu vodního motorismu, Statutárnímu městu Děčín, Ústeckému kraji a Nadaci ČEZ.
Přečteno: 168 x
Více z této kategorie: « Mistrovství světa 2023 v Chorvatsku