FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

středa, 29 červen 2022 10:33

Házená - úspěch na prestižním turnaji MegaMini

Napsal(a)

Již po dvacáté se ve městě pod Ještědem uskutečnil jeden z největších turnajů malých házenkářů – MegaMini Liberec 2022. Letošní jubilejní ročník se odehrál po dvouletém odkladu a my jsme si ho parádně užili.

MegaMini je považován za největší turnaj minižactva v ČR. Po dvouleté pauze se ho zúčastnilo celkem 28 týmů z celé ČR a zahraničí. Dá se říci, že děčínští minižáci byli překvapením celého turnaje, když se umístili na třetím místě.

Většina minižáků z ročníku 2011 a 2012 hrají po celou sezonu 21/22 velkou házenou za mladší žactvo v Libereckém a Královéhradeckém kraji (tuto soutěž považujeme za velmi kvalitní). V kategorii mladšího žactva se snažíme praktikovat (někdy i úspěšně) obranu 3:3, zakládat rychlé proti útoky a vyvíjet neustálý tlak na soupeřovu branku. S takto nastaveným stylem hry nemají naši hráči velké problémy, a tak nebylo překvapením, že jej přenesli i do turnaje MegaMini. Základní skupina se hrála 2x8 minut. Našimi soupeři v základní skupině byl Liberec
Handball, TJ Sokol Bělá pod Bezdězem, TJ Turnov, TJ Kobylisy, TJ Sokol Úvaly a Radebeuler HV (DE). Hráči se probojovali základní skupinou bez větších problémů.

Menší škobrtnutí bylo proti Úvalům, kde jsme prohráli těsným rozdílem 15:17. Ze základní skupiny jsme postoupili z prvního místa s deseti body.

V nadstavbové části se děčínští utkali s TJ Jablonec n.N., HBC Jičín, Sokol Vršovice a HBC Strakonice. Ani jeden z těchto soupeřů nám neuštědřil porážku a s plným počtem bodů jsme se těšili na nedělní semifinálové a finálové boje.

Nedělní semifinále jsme odehráli s Náchodem. Bohužel se nám v tomto zápase vůbec nedařilo. Znavení hráči z předešlého dne, nedokázali držet krok s protihráči, a tak jsme Náchodu podlehli. V souboji o třetí místo nás čekal HBC Jičín. Závěrečný zápas byl naprosto vyrovnaný od začátku až do konce. Do poslední chvíle nebylo jasné, kdo si domů odveze bronz. Nakonec se štěstí usmálo na nás a s konečným stavem 11:10 jsme se mohli plně radovat z vítězství.

Letošní ročník MegaMini byl pro nás nejúspěšnější. O umístění na třetím místě jsme ani nedoufali. Plán byl obsadit nejhůře místa ve středu výsledkové tabulky. Úspěch na takto prestižním turnaji je pro nás signálem, že v Děčíně máme práci s mládeží dobře nastavenou.

Doprovodný program
Krom házené byl pro účastníky MegaMini připraven i zajímavý doprovodný program.

V pátek si trenéři užili bohatý raut. V sobotu se nám představila adrenalinová Bike Show a sobotní podvečer se mohli účastníci pokochat pohledem na Fire Show. Po celý sobotní den měly děti možnost vyřádit se na nafukovacích atrakcích.

Organizátorům patří velké dík za skvěle zvládnutou akci.

Konečné pořadí ročníku 2022
1. Jiskra Zruč nad Sázavou
2. Házená Náchod
3. TJ Slavoj Děčín
4. HBC Jičín
5. HBC STrakonice
6. Talent Plzeň
7. Sokol Velké Meziřičí A
8. Sokol Úvaly
9. HK Město Lovosice
10.Sokol Vršovice
11.Loko České Budějovice
12.SK Liberec Handball
13.DHK Baník Most
14.TJ Kobylisy
15.Házená Rokycany
16.ELP Jablonec nad Nisou
17.Radebeuler HV Boys
18.Sparta Kutná Hora
19.Kovofiniš Ledeč nad Sázavou
20.Radebeuler HV Girls
21.JM Chodov Praha
22.TJ Turnov
23.HC Dukla Praha
24.Házená Mělník
25.Sokol Bělá pod Bezdězem
26.Sokol Velké Meziřičí B
27.Házená Poděbrady
28.Sokol Juliánov Brno


Trenérský doprovod: Petr Macht, Oldřich Rybář, Tomáš Jablonický, Stanislav Macht

Přečteno: 538 x