neděle, 26 červen 2022 20:16

Velký úspěch KVM Děčín

Napsal(a)
Klub vodních motoristů Děčín Klub vodních motoristů Děčín

Dne 25. 6. 2022 se závodníci Klubu vodních motoristů Děčín, z. s. zúčastnili 2. kola paralelního slalomu v Praze, které pořádal Český svaz vodního motorismu a TJ Tatran Praha. I za vytrvalého a silného deště se našim závodníkům v královské disciplíně opět dařilo a mnoho z nich také získalo potřebné body pro účast na mistrovství světa, které se letos bude konat v německém Braniborsku. V kategorii M2 (10-11 let) v tomto roce získala svou první a zároveň zlatou medaili Leontýna Rautnerová, stejný úspěch zaznamenala Alexandra Vollínová v kategorii M3 (12 - 13 let). Zlatý kov pověsil na krk také Vojtěch Duda M4 (14 - 15 let) a Miroslav Bačkovský M5 (16 - 18 let). Tímto ale úspěchy našeho týmu nekončí. Stříbro získala Lucie Hodboďová v kategorii M2  a Barbora Dudová M5. Bronzová medaile se na krku houpala Romanu Kumstátovi M4, a také Jaroslavu Němcovi M3. Čtvrté místo obsadila naše nejmladší závodnice Ella Rautnerová v kategorii M1 (8 - 10 let), páté Nela Havránková M4. Na šestých místech skončily Nikola Kumstátová M2 a Anna Hodboďová M4.

Jako tým jsme obsadili první příčku a do Děčína si tak přivezli druhý Tatranský pohár.
Český svaz vodního motorismu a Klub vodních motoristů Děčín bude na světovém šampionátu za Děčín reprezentovat Lucie Hodboďová, Jaroslav Němec, Vojtěch Duda, Miroslav Bačkovský a Barbora Dudová. Další 3 závodníci z KVM Děčín jsou v pozici náhradníků. Pro KVM Děčín je to ohromný úspěch. Mladí závodníci děkují za trpělivost a ohromné úsilí svým trenérům, Miroslavu Bačkovskému a Pavlu Dudovi.
Za finanční podporu děkujeme Statutárnímu městu Děčín.
Přečteno: 727 x