FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

úterý, 29 březen 2022 10:40

Čokoládový puk na rok v moci Slavie Praha

Napsal(a)

O víkendu 26. - 27. 3. 2022 se na děčínském zimním stadionu konal nejstarší hokejový turnaj v České republice a jeden z nejstarších hokejových turnajů mládeže v Evropě. Turnaj 4. tříd nazvaný O Čokoládový puk. Letos jej hráli hráči ročníku narození 2012 a byl to jeho 48. ročník.

V Děčíně se sešlo celkem 7 družstev zvučných hokejových bašt a turnaj se hrál systémem každý s každým, kdy každá polovina utkání byla brána jako samostatné utkání a po konci každého utkání ještě následovala dovednostní soutěž v nájezdech – náhlé smrti, jejíž výsledek se také započítával do konečné tabulky turnaje. Z toho jasně plynulo, že vyhrát takový turnaj může mužstvo, které bude aktuálně dosahovat nejvyšší kvality a přikloní se k němu i trocha toho sportovního štěstí. Pro děčínský tým to jako každoročně byla výzva na závěr sezony.

V sobotu měl Děčín na programu 4 utkání. Jako první naskočil proti celku HK Lev Slaný. Vstup do turnaje se povedl na výbornou, kdy děčínští hráči vyhráli obě poloviny a ovládli i dovednostní soutěž.

Druhým soupeřem pro děčínské byl celek Orli Znojmo. V tomto utkání se našim hráčům místy lepila smůla v zakončení na hole, avšak bojovnost se nevytrácela. Nakonec si v tomto utkání Děčín vybojoval bod za remízu a bod za vyhranou dovednostní soutěž a připsal si tak další 2 body do tabulky.

Ve třetím utkání jsme se postavili proti soupeři Slavia Praha. S tímto celkem máme od nejmenších kategorií velkou zkušenost a také pocit, že s nimi dokážeme držet krok i přes to, že se jedná o jeden z TOP týmů v daném hokejovém ročníku. První polovinu jsme dokázali díky houževnatému pohybu a výbornému dobruslování vyhrát, druhou remízovat a poprvé nám nevyšla dovednostní soutěž. I tak jsme se ale mohli radovat z dalších 3 bodů do konečného zúčtování.

V posledním utkání sobotního dne jsme nastoupili proti celku HC Tachov, který vedl někdejší trenér děčínského A mužstva Jaromír Carvan. Jednalo se tak o prestižní souboj na závěr dne pro obě strany. Ve hře se nám opět dařilo a po krásných hokejových momentech jsme si připsali 2 vítězství v hracím čase utkání. V nájezdech byl úspěšnější celek Tachova a tak jsme brali další 4 body do celkové tabulky. První hrací den přinesl spousty vyrovnaných utkání s momenty jako z hokejové učebnice a tabulka byla vesměs vyrovnaná, kdy šanci na celkové vítězství mělo potencionálně 5 ze 7 celků.

V neděli nás čekala 2 utkání s pozdějším srazem, a tak bylo možné dobře zregenerovat a nabrat síly po sobotním dlouhém dnu. V prvním utkání nedělního dne jsme nastoupili proti celku Mountfield HK, který v dané kategorii patří společné se Slavií k hokejové špičce. Po první polovině, kdy jsme soupeře skvělým pohybem eliminovali a po výborném výkonu našeho brankáře, jsme brali výhru. Do druhé půle jsme tak měli mírnou psychologickou výhodu, kterou jsme opět dokázali přetavit ve vítězství. Druhá půle nabídla i několik ostřejších momentů, což však v bojích o pozice nejvyšší je bráno jako automatická součást – prohrát nechtěl nikdo. Poslední díl tohoto scénáře v podobě dovednostní soutěže měl hned 3 série a na jejím konci byli opět šťastnější hráči domácího celku. Z tohoto veledůležitého utkání tak družina děčínských bojovníků brala plný počet 5 bodů do tabulky.

Výhledy před závěrečným utkáním byly pro náš celek velmi optimistické. Dalo by se říci, že stačilo „pouze“ zopakovat výkon z předchozího utkání a pohár zůstal doma. Jak ale všichni víme, každé utkání začíná od 0:0 a výkony dětí jsou v čase proměnlivé. Posledním

soupeřem byla Sparta Praha, která do té doby podávala různé výkony, a tak nikdo nevěděl, co vlastně čekat. Po vhození úvodního buly byl v první části na ledě jen jeden celek a to právě pražská Sparta. Bruslařsky lepší, jako by se ani nedotýkali ledu a když už byla nějaká šance na naší straně, tak se našim hráčům příliš nedařilo. I tak jsme se ale snažili se soupeřem držet krok, avšak po první siréně z toho byla porážka 2:4. Nic nebylo ztraceno, byl před námi druhý poločas a možnost dalších dvou bodů. V tomto dějství jako by na nás padla deka nervozity z předchozího výsledku. Výkon našich hráčů byl mírně lepší, šance na vstřelení branky jsme opět měli, avšak brankář soupeře byl vždy na svém místě a připraven jako neprůstřelná zeď. Na druhé straně hráči soupeře skórovali v podstatě z každé větší šance. Druhá polovina byla výsledkově také ztracena. V dovednostní soutěži jsme byli úspěšní a zapsali si tak poslední bod do konečné tabulky.

Nezbývalo, než čekat na vývoj ostatních utkání našich soupeřů a spoléhat na jejich případné ztráty. Těch jsme se bohužel nedočkali a nakonec jsme obsadili ve velké konkurenci 3. místo. Jak už to tak bývá, před turnajem by toto umístění brala většina hráčů všemi deseti a měla z něho radost. Nyní však bylo pro některé hráče mírným zklamáním při pomyšlení, kam až mohl děčínský celek dosáhnout v průběhu vývoje turnaje. Tato cenná zkušenost však otevírá cestu k dalšímu zlepšování a práci v tréninku celého týmu, který je pro budoucnost klubu velkým příslibem.

Konečné pořadí: 1. HC Slavia Praha, 2. Mountfield HK, 3. HC Děčín, 4. HC Sparta Praha, 5. HK Lev Slaný, 6. HC Tachov, 7. HC Orli Znojmo.

Sestava HC Děčín: Štěpán Čtvrtník (brankář), David Hašek, Jakub Šejc, Patrik Kukla, Nikolas Nygrýn, Richard Patrman, Jaroslav Koval, Matěj Kubíska, Lukáš Polák, Tomáš Otradovský, Dominik Luka, Miroslav Koucký, Viktor Lapáček, Ondřej Růžička, Zbyněk Ponec, Marek Sadílek, David Linhart.

Trenérský tým: Jaroslav Hašek, Martin Luka, Karel Růžička

Všem hráčům a trenérům děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a města.

Přečteno: 579 x