Triade Děčín o.s

TRIADE Děčín občanské sdružení založili v roce 2011 Marek Peterka a Ivan Parlesák – hlavní organizátoři dvou triatlonových závodu Xterra Děčín a Iron Dumpling. Dalšími zakladateli jsou Jan Pacina, Jaroslav Hauzírek a Lukáš Matys. TRIADE Děčín tím navázalo začátky Děčínského triatlonu v roce 1986

 

Triade Děčín je nejenom triatlonový oddíl sdružující amatérské závodníky, ale především největší organizátora sportovních akcí pro děti  a širokou veřejnost v Děčíně.

 

V roce 2015 vzniknul DecinSportFest.cz jako hlavní portál  sportovních akcí, které organizují nebo spoluorganizují členové Triade Děčín  a rozšířil své řady o velkou sportovní akci zaměřenou na všechny jak amatéry tak závodníky všech věkových kategorií – Děčín Run Fest – běžecké závody na několika distancích včetně půlmaratonu.

 

Připomeňme dosavadní aktivity členů týmu Triade. Nejstarším závodem na němž se členové pořadatelsky podílejí je amatérský triatlonový závod Iron Dumling (Železný knedlík) a dětský triatlon, Děčín Run Fest, dva duatlony pro děti, amatérský závod Mikulášovický triatlon, plavecký maraton Gaston a Běh 17.listopadu, jehož spolupořadatelem je atletický klub ASK Děčín. Všechny tyto závody jsou velice oblíbené a v roce 2014 se každého z těchto závodů zúčastnilo více než sto závodníků. Jedná se o velmi kvalitní účast, vždyť vítězové Děčínské Xterry obstáli i na mistrovství světa na Havaji, když Helena Erbenová skončila na třetím místě a tradiční děčínský účastník Jan Kubíček byl v první desítce. Na každé akci, kterou pořadatelé organizují, jsou i závody v dětských kategoriích. Celkový počet startujících dětí v jednom roce se blížil k číslu tisíc malých závodníků.

 

Členové oddílu se účastní nejen domácích podniků, ale i velkých závodů v zahraničí jako jsou MS, ME a další. Mezi námi jsou několikanásobní IRONMANI. Handicapovány triatlonista Ondřej Zmeškal je reprezentantem ČR.

 

Členové klubu Triade nezapomínají ani na dobročinnost. Dětem ze sociálně slabých rodin zabezpečují na akcích zapůjčení kol,  každý rok věnují finanční částku pro handicapované sportovce. Zároveň diky nadaci Tomáše Slavaty můžou i vybraným dětem kola věnovat.

Celková částka věnovaná na charitu již přesáhla 400 tisíc korun.

 

Marek Peterka

Triade Děčín

SPORT Triatlon
VĚKOVÁ SKUPINA
  • 7 - 10 let
  • 11 - 15 let
  • 15 - 99 let
MĚSTSKÁ ČÁST Děčín II – Nové Město

UDÁLOSTI KLUBU

neděle - 19.05.2024
Duatlon pro děti Duatlon pro děti

Zobrazit všechny události here

NÁBOR

KONTAKTY

Marek Peterka

602510624

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa - Kde nás najdete

Sněžnická 70, 40502, Děčín