Dětské hřiště v ulici U TVRZE

Dětské hřiště je mezi panelovými domy. Je menší, ale výhodou je, že pár metrů od hřiště se nachází lesopark Bažantnice. Lesopark obklopuje sídliště Želenice, kde jsou nedaleko i zbytky bikrosové dráhy a také archeologické naleziště historické tvrze. 

OTEVŘENO Nepřetržitě
PRVKY NA HŘIŠTI
  • Pískoviště
  • Houpačky
  • Klouzačka
TYP HŘIŠTĚ DĚTSKÉ HŘIŠTĚ

ZAJÍMAVOSTI V OKOLÍ 

Chmelník (německy Hopfenberg), místními nazývaný Chmelák, je nefelinitový[1] vrchol s nadmořskou výškou 508 metrů, který se nachází jihozápadně od Děčína, jižně od Krásného Studence. Na východním úbočí se nachází Chmelnice, městská část Děčína.

Výrazný sopečný kužel se na východě svažuje až k břehu Labe, což umocňuje dojem. Ze čtveřice kopců (Popovický vrchKloboukLotarův vrch), které tvoří Studeneckou vrchovinu, je ale Chmelník až druhý nejvyšší. Strmé svahy jsou porostlé suťovým lesem. Na řídce zarostlém vrcholu kopce jsou málo znatelné plochy, na nichž stála v letech 1895 až 1914 vyhlídková věž s restaurací.[2] Z vrcholu je díky vegetaci omezený výhled. Na odlesněných plochách na úbočích docházelo v minulosti k sesuvům půdy. Jeden mohutný sesuv se odehrál během Velikonoc v roce 1914, kdy se uvolnila část severovýchodního svahu. Ta na několika místech přehradila i Chrochvický potok. Nakonec byla na odstranění sesuvu povolaná armáda.

Chmelník ze Staré Bohyně

NAHLÁŠENÍ ZÁVAD A NEDOSTATKŮ

MAGISTRÁT MĚSTA DĚČÍN

ODBOR KOMUNIKACÍ A DOPRAVY

Kontaktní osoba Jana Šonková
E-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Telefon 412 593 243

Mapa - Kde nás najdete

U Tvrze, 40502, Děčín VI