FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

úterý, 30 červenec 2024 15:20

15 drahých kovů z národního šampionátu

Napsal(a)

Děčínští závodníci si při letošním MČR na krátkých tratích vyjeli krásných 15 drahých kovů (5-7-3).

Úspěšnou mezinárodní sezonu korunovali i domácími mistrovskými medailemi Tomáš Tonder, Jan Obermann a Lenka Hrochová v kategoriích Masters. Lenka jasně ovládla oba singlové závody na 500 i 200m, oba mužští zástupci urvali společně zlato ve sprinterském deblu a další přidal Tomáš v dvoustovkovém singlu. Mezi mladšími veterány finišoval Jan Obermann na stříbrné pozici.

Stejně vydařené mistrovství si zažili i nejmladší benjamínci. Richard Válek zvítězil na pětistovce, dvě stříbra získal poté na kilometru a v deblu s Josefem Málkem. Pepa si na singlu mezi jedenáctiletými vybojoval také stříbro další jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile ze svých závodů vezou domů i Tomášové Bílý a Valenta.

Mezi žáky byl nejúspěšnějším děčínským reprezentantem Jakub Musil. Nejprve byl hned v prvním soutěžním dnu členem kombinovaného čtyřkajaku, který si parádní jízdou zajistil stříbrný stupínek a v neděli na závěr programu šokoval všechny fantastickým bronzem z hromadného závodu.

Několik dalších hodnotných výsledků těsně pod stupni vítězů přidali Karolína Kofroňová, Jakub Nyari, František Málek, Jakub Kremla a Nykyta Poddubnyi. Toho v neděli nepotěšil průběh hromadného závodu, kde se mu poprvé podařilo postoupit do finále, ale tam krátce po startu skončil ve vodě.

Termínová kolize znemožnila účast v Račicích Jindrovi Floriánovi, který se nominoval do juniorské maratonské reprezentace pro ME v Poznani. V krušných větrných podmínkách tam ukázal dobrou formu a skvělou odolnost a dojel v elitní desítce jak na singlu, tak na deblu. 8.místo z K1 a 6. z K2 jsou jeho zatím největšími mezinárodními úspěchy.

V dlouhém závodě se mi nepodařilo udržet první skupinu, ale už jsem byl opatrnější a nekoupal se na přeběhu jako při sprintu. S Ondrou jsme spolupracovali, střídali se na vlně a drželi vlastní skupinku až do konce závodu. Před deblem jsme věděli, že má opravdu hodně foukat, takže jsme do toho šli s respektem. S kolizí s Brity hned po startu jsme ztratili skupinu prvních lodí, ale v těch extrémních podmínkách jsme byli rádi, že jsme vůbec dokončili závod,” řekl juniorský kajakář, Jindřich Florian - z webu ČSK