neděle, 07 červenec 2024 07:43

Z ME do Děčína tři medaile !

Napsal(a)

Historickým úspěchem pro českou výpravu skončilo kanoistické ME juniorů a U23 v Bratislavě.

Členy české výpravy byli hned čtyři děčínští zástupci. Mezi členy závodního týmu se nominovali Adéla Házová, Kateřina Zárubová a Vladimír Cerman, na pozici hlavního fyzioterapeuta reprezentačního týmu je doprovázela PHDr. Alena Charvátová.

Zásluhou ženského čtyřkajaku se stabilními členkami Kateřinou Zárubovou a Adélou Házovou se po juniorském zlatu z roku 2018 evropský primát v této nejrychlejší disciplině stěhuje do Česka i v kategorii U23. Již loňský bronz děvčata naladil na jejich poslední třiadvacítkovou sezonu v této sestavě a letošní další výrazný progres a skvělý výkon v ten správný okamžik znamenal jasné zlato s více než půlsekundovým náskokem před dalšími medailistkami. Kategorie žen U23 má na vrcholných soutěžích na programu pět disciplin a česká čtveřice se jako doplněk ke svému hlavnímu startu podělila velmi úspěšně i o zbývající závody. V singlu dosáhla na stříbrnou medaili Adéla Házová na kilometru, v deblovém finále pak jen 8 setin sekundy dělilo na rovněž druhé pozici od dalšího titulu Kateřinu Zárubovou s Barborou Betlachovou.

V mužských závodech byl v Bratislavě na startu K2 1000m Vladimír Cerman. Společně s Jiřím Humhalem bojovali téměř po celou trať o některou z medailí, ale v poslední čtvrtině jim bohužel trochu došly síly a skončili na nepopulárním 4.místě.

Hned za 3 týdny celý tým včetně všech čtyř Děčínských cestuje s dalšími medailovými ambicemi do Plovdivu na MS stejné věkové kategorie, kde je v předprogramu hlavního závodu doplní také Tomáš Tonder a Jan Obermann startující v závodech Masters. A také oni cílí po tvrdé přípravě jasně na medaili.

Přečteno: 86 x Naposledy změněno: čtvrtek, 25 červenec 2024 08:51