FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

neděle, 23 červen 2024 20:20

Labe Cup 2024 - mezinárodní šampionát vodního póla v Děčíně

Napsal(a)

Svátek vodního póla proběhl tento víkend v nerezovém bazénu v děčínském aquaparku. Již 4. ročník mezinárodního turnaje ve vodním pólu v kategorii U13 mohl být v našem městě uspořádán díky podpoře Města Děčín, Ústeckého kraje a Severočeské vodárenské společnosti a.s.. Profesionálně připravenou sportovní podívanou mohli diváci sledovat také v přímém přenosu na kanále YouTube ČSVP. Klání evropských týmů vypuklo v pátek a systémem "každý s každým" se týmy z Dánska, Velké Británie, Slovenska, Německa  a reprezentace České republiky probojovali až do nedělního finále, kdy proti sobě nastoupily týmy České republiky s Dánskem v boji o zlatou medaili a Slovensko proti Bayernu v zápase o bronzovou medaili. V české reprezentaci mělo Město Děčín svého jediného zástupce v podobě výběrového hráče Matyáše Novotného.

Bonusem pro děčínské pólo byla sice nešťastná absence polského týmu, ale tím pádem možnost sehrát exhibiční zápas děčínského klubu s britským týmem, který svým výsledkem skončil na poslední pozici. Tento exhibiční zápas se nesl v přátelském duchu. Za SK Děčín nastoupily dvě střídající se šestkové formace sestavené z mladších a starších žáků ve složení Vojta Šedivý, Vilém Beran, Šimon Rouček, Maty Řehák, Michal Macháček, Dida Macháček, Fanda Novotný, Bětka Svobodová, Sofča Pazderková, Aleš Staněk, Sam Šumpich a nepostradatelný brankář Honza Kovář. Přátelský duch a sportovní nálada dovedly děčínský tým k vítěznému skóre 11:6 a spokojenosti místních fanoušků.

Ne každý den se nesou nad děčínskou vodou hymny evropských národů, o to je cennější slyšet hymnu českou na stupni nejvyšším. Reprezentace ČR porazila silný dánský tým v napínavém zápase 8:6, bronz si odnesli Slováci po výhře 13:5 nad německým Bayernem. Závěrečnou třešničkou bylo vyhlášení Nejlepšího hráče, Nejlepšího brankáře a Nejlepšího střelce turnaje, kdy tím posledním zmiňovaným se stal po zásluze děčínský střelec Matyáš Novotný, který během třídenního šampionátu vstřelil soupeřům 20 nekompromisních gólů.

Přečteno: 55 x