čtvrtek, 20 červen 2024 20:43

T-mobile olympijský běh letos v dešti

Napsal(a)
Uprostřed ambasadorka Oldřiška Roušavá Uprostřed ambasadorka Oldřiška Roušavá Adam Přibyl

Olympijský běh podeváté v Děčíně. Ambasadorem byla opět Oldřiška Kaplanová – Roušavá.

Již po deváté za sebou technicky zajišťovala KONKORDIA Děčín pořádání T-Mobile olympijského běhu v Děčíně, který celorepublikově zajišťuje Český olympijský výbor.  I když letos nebylo jako tradičně horké letní parno, ale účastníky i pořadatele letos překvapil teplý, ale vydatný déšť. Odvážné soutěžící to ale neodradilo a cekem startovalo 80 soutěžících od nejmenších dětí až po dospělé, aby na závodních tratích na Labské cyklostezce bojovali o co nejlepší umístění, popř. zdolání vlastních cílů.

V dětských kategoriích byli vesměs úspěšní závodníci místních atletických klubů, kteří obsadili většinu medailových umístění. V hlavním závodě došlo k překvapení, když na start se letos nepřihlásil žádný běžecký favorit a tak si překvapivě pro absolutní vítězství doběhla Dáša Musilová z Jílového, startující v kategorii ženy od 40 let, která cíl protnula v čase 18:01. Druhé místo patřilo Tomáši Kremlovi a třetí místo na stupních vítězů doplnil Jakub Zíval. Mezi ženami brala stříbrnou medaili Lenka Hrochová a za ní patřilo třetí místo Janě Novákové. I letošním ambasadorem byla opět účastnice olympijských her v Mnichově 1972 v rychlostní kanoistice Oldřiška Kaplanová – Roušavá, která pomáhala se startem závodů a oceňovala nejúspěšnější závodníky.

Celé středeční odpoledne bylo i přes dešť velice příjemně stráveným časem v této lokalitě města Děčína. Poděkování zaslouží určitě nejenom všichni pořadatelé, ale i další, kteří se na organizaci takovéto soutěže podíleli.

Brzy začínají prázdniny a členové KONKORDIA Děčín se na všechny sportující zájemce těší ještě koncem června, kdy budou organizovat další běžecký závod seriálu Modrá stuha, konkrétně ve čtvrtek 27.června 2024 Běh Přes Ostrý pro ostrý mezi Benešovem nad Ploučnicí a Františkovem.