úterý, 21 listopad 2023 01:04

Běh na Chlum uzavřel běžeckou sezónu KONKORDIA Děčín.

Napsal(a)

Závodníky smáčel velký déšť.
Konkordia Děčín zakončila úspěšnou sezónu v organizaci sportovních soutěží. Celkem uspořádala 13 běžeckých závodů včetně celoročního seriálu Modrá Stuha. Dalšími soutěžemi, na kterých se technicky podílela, KONKODRIA Děčín byl Růžovský panter, BOBO běh, Runštejn a Sokolský běh republiky, dále překážkový běh ULTRA Most, triatlon Jablomann a Český pohár v turistickém závodě v Jánské. Což bylo na celý rok nevídané množství celkem 20 soutěží.

Sportovní činnost byla úspěšná i ve sportovní aktivitě, kde oddíl letního biatlonu získal první vítězství v českém poháru i medaile z Mistrovství ČR, které získala Anežka Spoustová v kategorii žactva, další sportovci v kategoriích žactva dorostu získali další cenná bodovaná umístění.
V závěru letošní sezóny tuto neděli proběhl již 29.ročník Běhu na Chlum. Tento závod pravidelně KONKORIDA Děčín pořádá již od roku 1995. Organizátoři to měli letos náročnější, podzimní počasí a velký déšť smočil celé prostředí závodu, které tak mělo na svědomí i nižší počet účastníků, zejména v dětských kategoriích. Závod se i přes to povedl. V hlavním závodě si vítězství odnesl Petr Cmunt závodící za Eleven Head CST Cyklolive, na druhé místě doběhl loňský vítěz Oto Ottenschläger (2BWINNER TEAM) a třetí místo patřilo takřka domácímu závodníkovi Václavu Spilkovi (V.Veleň ). Mezi ženami obhájila loňské vítězství Linda Mrázková (Děčín). V kategoriích žactva byli nejúspěšnějšími závodníci z SK APD Děčín. V rámci oceňování byli předány diplomy a ceny i nejlepším závodníkům ze seriálu Modrá stuha.
Velké poděkování za podporu v této úspěšné sezóně patří zejména magistrátu města Děčín a hlavním sponzorům. Poděkování za podporu letošního ročníku běhu na Chlum patří i SDH Děčín – Křešice.