FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

pondělí, 26 červen 2023 16:42

8. ročník Olympijského běhu v Děčíně

Napsal(a)

Olympijský běh po osmé v Děčíně. Ambasadorem byla Oldřiška Kaplanová – Roušavá.

Již po osmé za sebou technicky zajišťovala KONKORDIA Děčín pořádání T-Mobile olympijského běhu v Děčíně, jež celorepublikově organizuje Český olympijský výbor. A opět se tato sportovní akce zařadila mezi největší sportovní akce v Děčíně. I když bylo jako tradičně opět horké letní parno, neodradilo to celkem 139 soutěžících od nejmenších dětí až po dospělé, aby na závodních tratích na Labské cyklostezce bojovali o co nejlepší umístění, popř. zdolání vlastních cílů.

V dětských kategoriích byli vesměs úspěšní závodníci místních atletických klubů, kteří obsadili většinu medailových umístění. V hlavním závodě se rozhodlo již na otočce, kde s přehledem vedl favorit a aktuální veteránský mistr světa v krosu Josef Procházka, který cíl protnul v čase 15:08. Druhé místo patřilo vítězi ročníku 2022 Václavu Hladíkovi a třetí místo na stupních vítězů doplnil Martin Horkulič. Mezi ženami brala vítěznou trofej Zdenka Benčíková, za ní druhé místo patřilo Janě Novákové a třetí místo Lence Hrochové. Letošní ambasadorem byla účastnice olympijských her v Mnichově 1972 v rychlostní kanoistice Oldřiška Kaplanová – Roušavá, která pomáhala se startem závodů a oceňovala nejúspěšnější závodníky.

Celé středeční odpoledne bylo pak velice příjemně stráveným časem a skvělou atmosférou v této lokalitě města Děčína. Poděkování zaslouží určitě nejenom všichni pořadatelé, ale i další, kteří se na organizaci takovéto soutěže podíleli.

Brzy začínají prázdniny a členové KONKORDIA Děčín se na všechny sportující zájemce těší až v úplném závěru, kdy budou organizovat další závod seriálu Modrá stuha, konkrétně ve čtvrtek 29.srpna 2023 Běh Přes Ostrý pro ostrý mezi Benešovem nad Ploučnicí a Františkovem.

Luboš Přibyl

KONKORDIA Děčín z.s.

Přečteno: 253 x

Galerie Obrázků