středa, 10 květen 2023 11:30

Pohárová Tour benjamínků na severu Čech

Napsal(a)
Josef Charvát, Richard Válek Josef Charvát, Richard Válek

Krátkou minitour na severu Čech pokračoval kanoistům Český pohár benjamínků. Nejprve se v sobotu závodilo v Chomutově na Kamencovém jezeře. Tam se mladé naděje utkaly při 200m sprintu a ve druhém bloku také na standartní distanci 500m. Poté následoval přesun do Ústí n. L. a na Labi ve Vaňově byla na programu trať dlouhá 2km.

Děčínským mládežníkům v kategoriích od 8 do 12ti let se výrazně lépe zadařilo při kratších závodech a z Chomutova si dovezli 5 medailí, zatímco v Ústí bylo maximem 4. místo Káji Kofroňové.

Nejúspěšnějším členem děčínské výpravy byl Josef Charvát, který v obou kratších závodech nenašel přemožitele a s jasným náskokem vybojoval dvě pohárová zlata. Jen o malinko hůře na tom byl Richard Válek o kategorii výš, když z pětistovky bral zlato, z dvoustovky stříbro a dlouhou trať v Ústí dokončil na čtvrté příčce. Pátou medaili přidal Tomáš Bílý na 500m mezi desetiletými.

Trochu sportovně smutný víkend prožila Karolína Kofroňová, ačkoliv jí sice může těšit výsledkový i výkonnostní posun proti loňské sezoně a těsný kontakt s medailistkami, tři čtvrtá místa ze všech tří závodů ji jistě zamrzela.

Další pěkná finálová umístění mezi nejlepší šesticí přidali také J. Málek, M. Caha a O. Král.