FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

pátek, 14 říjen 2022 00:03

Podzimní kros na Sokolím vrchu ukončil letošní Modrou stuhu.

Napsal(a)

Podzimní kros na Sokolím vrchu ukončil letošní Modrou stuhu.

Krásné babí léto přispělo minulý čtvrtek k příjemnému zakončení běžeckého seriálu MODRÁ STUHA 2022 jehož pořadatel je tradičně KONKORDIA Děčín. U rozhledny na Sokolím vrchu u Dobrné na Děčínsku se sešlo takřka čtyřicet sportovců. Nejprve se představili pejsci v doprovodu svých páníčků a s pětiminutovým zpožděním je pak následovalo hlavní pole běžeckého závodu ve dvou okruzích v celkové délce 5,6 km.

Zdejší prostředí svědčí nejvíce Jiřímu VLČKOVI z ASK Děčín, který zde již pětkrát zvítězil a jen v loňském roce musel z pracovních důvodů svou účast oželet. Druhé místo patřilo Václavu SPILKOVI z Veleně a třetí místo patřilo letos nejúspěšnějšímu závodníkovi Leopoldu FRYCOVI. Mezi ženami kralovala při zdravotní indispozici Veroniky Hernychové Jana NOVÁKOVÁ z Rozběháme Kamenici, stříbrnou příčku si připsala Gabriela LAUBOVÁ a třetí post patřil Zdeňce ŠVIRLOCHOVÉ z KB Jílové.

Tento závod uzavřel definitivně výsledkové pořadí v seriálu všednodenních běhů MODRÁ STUHA 2022 a již zbývá jen oficiálně vyhodnotit nejúspěšnější závodníky. To proběhne v rámci 28.ročníku Běhu na Chlum, který se bude konat v neděli 20.listopadu 2022. Pro info přikládáme pořadí nejúspěšnějších závodníků v jednotlivých kategoriích. Muži – 1.Jiří VLČEK, 2.Václav Spilka a 3.Jakub ZÍVAL, Muži 50+ - 1.Petr WATZKE, 2.Milan ŠAFAŘÍK, 3.Miloš HRUŠKA, Ženy – 1.Jana NOVÁKOVÁ, 2.Dagmar MUSILOVÁ, 3. Alexandra VAŇKOVÁ a ženy 40+ 1.Veronika HERNYCHOVÁ, 2.Anna NĚMCOVÁ a 3.Jana BARTÁKOVÁ.

Celý letošní seriál MODRÁ STUHY by nemohl proběhnout za pomoci tradičních partnerů, mezi něž patřilo Statutární město Děčín, obec Františkov nad Ploučnicí, firmy BST s.r.o. Kamenický Šenov, TISK Děčín s.r.o. a letos nově i značka BOMBUS. Velké díky těmto partnerům.

Luboš Přibyl

KONKORDIA Děčín

Výsledky, foto a další podklady jsou na stránkách RACEteamu.

https://www.raceteam.cz/udalosti/05-10-2022-podzimni-kros-na-sokolim-vrchu/vysledky/369

Přečteno: 374 x Naposledy změněno: pátek, 14 říjen 2022 00:14