neděle, 11 září 2022 19:24

Hned dva mistry světa jsme přivezli do Děčína

Napsal(a)
Děčínská reprezentace ČR Děčínská reprezentace ČR

Ve dnech 31.08. až 04.09.2022 se konalo Mistrovství světa a Mistrovství Evropy v německém Brandenburgu na jezeře Beetzsee. Českou republiku reprezentovalo, mimo jiné, také pět děčínských závodníků.

V královské kategorii M5 (16 - 18 let) Českou republiku a město Děčín reprezentoval Miroslav Bačkovský, který se stal mistrem světa v obou disciplínách (paralelním slalomu i manevringu) a získal tak i nejcennější titul, titul celkového mistra světa.

Dalším úspěšným děčínským závodníkem byl Vojtěch Duda v kategorii M4 (14 - 15 let), jenž se stal mistrem světa v paralelním slalomu a vicemistrem Evropy v téže disciplíně.

V celkovém hodnocení byl oceněn jako vicemistr světa. Mezi mladšími závodníky nás opět velmi úspěšně reprezentovala Lucie Hodboďová v kategorii M2 (10 - 11 let). Lucka se také probojovala mezi špičku a získala tak bronzovou medaili z MS v manevringu, stříbrnou medaili z MS v paralelním slalomu, stříbro taktéž z ME v paralelním slalomu. Celkově se pak stala druhou vicemistryní světa. Jaroslav Němec reprezentoval Českou republiku a město Děčín v kategorii M3 (12 - 13 let). Jarda bojoval jako lev, ale medaile z MS v paralelním slalomu mu bohužel o chlup utekla a umístil se tak na krásném 4. místě. V kategorii M5 porovnávala své síly se světem naše nejstarší závodnice Barbora Dudová. Bára se mezi obrovskou konkurencí probojovala na 5. místo ME v paralelním slalomu, kde ji postup do semifinále, a tedy i postup do bojů o medaile, unikl o 7 setin vteřiny.
Česká republika se jako tým umístila na druhém místě na světě. V paralelním slalomu také na druhém místě v Evropě.
Pro Českou republiku je to ohromný úspěch. Klub vodních motoristů Děčín z.s. tímto děkuje za podporu Českému svazu vodního motorismu, Statutárnímu městu Děčína, Ústeckému kraji a Národní sportovní agentuře.

Přečteno: 716 x Naposledy změněno: neděle, 11 září 2022 20:43