FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

pondělí, 23 květen 2022 08:18

Rozhovor s útočníkem Davidem Tůmou

Napsal(a)

„Doufám, že jsem pořád gólový hráč,“ hlásí děčínský odchovanec David Tůma

Další velkou posilou, která zamířila před sezónou do HC Děčín je útočník David Tůma. Děčínský rodák, který má zkušenosti z extraligy a Chance ligy se připojil k týmu, který momentálně absolvuje letní přípravu. Bývalý hráč Sparty, Kladna a mimo jiné i Ústí nad Labem bude v nadcházející sezóně jedním z hlavních ofenzivních tahounů Děčína.

Davide, ty se vracíš po dlouhé době zpět do Děčína, co rozhodlo o tvém návratu?

Rozhodla situace jak v Ústí, ale také to, že jsem byl dlouho v kontaktu s Havrdou (Jan Havlíček) a panem Zdvořáčkem. Nakonec jsme se domluvili na angažmá v Děčíně, kde navíc budu trénovat mládež, resp. 1. a 2. třídu.

Vzpomeneš si na dobu, kdy si hrál za Děčín?

Na tu dobu si určitě vzpomenu. Byly mi asi 4 roky, když jsem začínal v přípravce. Pamatuji si všechno, turnaje nebo jak jsme jeli do Švédska na přátelák. Doteď se s kluky, se kterými jsem hrál do 5. třídy, scházím. Takže vzpomínám na to jenom v dobrém a mám plno zážitků.

Jak by ses herně charakterizoval?

Doufám, že jsem pořád gólový hráč. V bruslení nějak speciálně nevynikám, ale hraji spíš silově a kolem brankoviště, kde jsem nejplatnější.

Jaké máš ambice do příští sezóny?

Za mě jednoznačně chceme postoupit do playoff, hrát v klidných vodách, a ne jak minulý rok, kdy se Děčínu nepovedla sezóna a muselo se bojovat o záchranu. Věřím, že letos bude mančaft silnější a uděláme nějaké dobré místo.

V kabině se potkáš s Michalem Trávníčkem a Vladimírem Brožem, se kterými jsi v minulé sezóně bojoval za Slovan. Znáš ještě někoho z děčínské kabiny?

Trávu a Brožáka znám dlouhodobě a sedli jsme si. V kabině znám i plno jiných kluků, Dana Volrába, Fojtiče (Radek Fojt) nebo Lávu (Lukáš Lavinger). Takže nejdu do neznáma a těším se.

Měl si možnost v minulých letech navštívit děčínský stadion? A co říkáš na zázemí, které zde je?

Jelikož jsem z Děčína a bydlím tu, tak na stadion jsem chodil každý rok. Myslím si, že pro mládež jsou tady výborné podmínky a skvělé zázemí i mimo led.

Letní příprava, do které ses také připojil je v plném proudu. Jak ty osobně vnímáš toto období, které je pro hráče často nepříjemné?

Tohle období je nepříjemné, ale plno věcí si starší hráči udělají podle sebe a spíš co potřebují. Letní přípravu nemají rádi hlavně mladí (smích).

Ty si měl možnost hrát za několik týmů v Česku, na jaké angažmá vzpomínáš nejradši?

Jednoznačně rád vzpomínám na první čtyři roky v Ústí, ty byly suprový. Hlavně na tu partu, která v týmu byla. Pak nikdy nezapomenu na dva roky na Kladně, kde se sešla také výborná parta. Na Kladno, Ústívlastně také na Vsetín vzpomínám nejradši. Dá se říct, že všude, kde jsem hrál, byla skvělá kabina. Vsetín, Sokolov, Jihlava nebo Litvínov. Na všechny kluby vzpomínám v dobrém, protože nikde jsem neměl žádný problém.

Zastavím se u Kladna, měl si možnost poznat Jaromíra Jágra a zahrát si s ním?

Ano měl. První rok s námi trénoval v přípravě, než odletěl do Ameriky. A ve druhé sezóně, když se po konci v Calgary vracel na Kladno, tak už hrál s námi. Takže jsem měl možnost si s ním zahrát v jedné lajně.

Davide vítej zpátky doma v Děčíně. Těšíme se na spolupráci!

Děkujeme za rozhovor

Přečteno: 535 x Naposledy změněno: pondělí, 23 květen 2022 08:28