Jarní kros na Kváďáku

Napsal(a)

Jarním krosem na Kváďáku pokračovala Modrá stuha.

Českolipáci před sebe nikoho nepustili.

Druhým závodem běžeckého seriálu MODRÁ STUHA 2022 byl Jarní kros na Kváďáku, Ten organizuje KONKORDIA Děčín, která tak představila závodníkům domácí běžecký okruh. Ten a i ty další ve spolupráci s městem Děčín vyznačené běžecké okruhy na Kvádrberku letos slaví již páté výročí trvání. Stejně jako při Okruhu Maxičkami, tak i zde pokračovala tendence v nárůstu účastníků po dvou chudších letech způsobených opatřeními při Covidu a pořadatelé se dostali opět na rekord v počtu účastníků. Teplé, krásné již opravdu jarní počasí přivítalo 76 běžců a běžkyň, mezi kterými byla opět i kategorie se psy.

Byly to právě čtyři dámy a dva pánové se svými psími miláčky, kteří se nebáli a postavili se jako první na start. Pět minut po jejich odstartování pak následoval hromadný start všech ostatních. Pak již přítomní diváci a fanoušci očekávali, kdo jako první přetne cílovou metu. Za necelých devatenáct minut se v cíli dvoukolového závodu objevil vítěz Patrik STUPKA z AC Česká Lípa v novém traťovém rekordu 18:47, kterého následoval jeho oddílový kolega Václav HLADÍK a třetím v cíli, který ještě také překonal traťový rekord z roku 2019 Leopold FRYC. Letošní kvalitní konkurence donutila běžce ke kvalitním výkonům. Vítězství mezi staršími muži pak patřilo celkově osmému Petrovi WATZKEMU z Teplic, Nejrychlejší ženou pak byla Veronika HERNYCHOVÁ z Jílového, celkově na 16.místě.  První do cíle a pro vítězství v kategorii žen se psem si doběhla Valérie RUSOVÁ, závodící za Musher‘s klub Děčín a mez muži se psem Petr ŠTĚPÁN (KOB Děčín).

Pořadatelé z KONKORDIA Děčín jsou rádi v trendu nárůstu účastníků sportovních soutěží a těší se na příští sobotu, kdy se na Mariánské louce a Labské cyklostezce bude běhat v rámci běžeckého festivalu RUNFEST 2022 s hlavním závodem – „Děčínským JAW.cz půlmaratonem“. Ta tuto akci jsou všichni co nejsrdečněji zváni ať už z řad závodníků ve všech kategoriích od nejmenších děti až po veterány, tak i příchozí, pro které je připraven další doprovodný program. Více informací v tisku nebo přímo na stránkách KONKORDIA Děčín (www.konkordia-decin.cz)

Přečteno: 534 x Naposledy změněno: středa, 20 duben 2022 00:58