FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

neděle, 13 únor 2022 23:08

Slavnostní předání ceny SPORTOVEC ROKU 2021 v Děčíně, CENA MĚSTA a ocenění za záchranu života

Napsal(a)

Slavnostní předání Ceny statutárního města Děčín, ocenění za záchranu života a ocenění neúspěšnějších sportovců za rok 2021 proběhlo v pátek 11. února 2021 v 17:00. Přenos z předávání oceněných můžete sledovat na YouTube kanálu Magistrátu města Děčín.

Ocenění sportovci

Loni na podzim město Děčín vyhlásilo anketu "Nejúspěšnější sportovci statutárního města Děčín za rok 2021“. Návrhy na vítěze pak předkládaly sportovní kluby, tělovýchovné organizace či další sportovní organizace. Oceněni byli sportovci v těchto kategoriích: mládež – jednotlivci; mládež – kolektiv; dospělí – jednotlivci; dospělí – kolektiv; trenér / trenérka; osobnost – cena za celoživotní činnost v oblasti sportu a cena In memoriam.

Jmenný seznam oceněných naleznete v příloze.

Cena města

Po dvouleté přestávce udělilo letos město Cenu statuárního města Děčín. Oceněnými byli Jan Bučina a Josef Herclík. Jan Bučina získal cenu za dlouholetou kulturní činnost ve městě i za hranicemi města Děčín, Josef Herclík pak za celoživotní přínos sportu, konkrétně volejbalu nejen v Děčíně, za celoživotní práci s dětmi a mládeží a také za práci na volejbalové metodice a zaškolování nových trenérů.

Komise pro posuzování návrhů vybírala celkem z 11 kandidátů. Při posuzování byla stanovena následující kritéria: přínos pro Děčín, přínos pro ČR, popularita a také jiné mimořádné zásluhy. Navržené doporučila nejprve rada města, poté schválilo zastupitelstvo města. Oba pánové dostali pamětní diplom a také finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun.

Cena za hrdinství

Vedení města se také rozhodlo udělit cenu za záchranu lidského života Davidu Duchoňovi. Loni v dubnu došlo před jednou hodinou odpoledne v Děčíně I, z důvodu technické závady na padáku, k pádu paraglidisty přímo do řeky. Proud řeky byl tak silný, že muže začal unášet. Paraglidistovi se naštěstí podařilo zachytit o bójku blízko železničního mostu.

Celou situaci ze břehu sledoval právě David Duchoň. Neváhal a okamžitě skočil do vody, aby pomohl vyčerpanému paraglidistovi udržet se nad hladinou, než dorazí záchranáři.

Následně pak složky IZS zajistily bezpečné nalodění sportovce z vody. Cenu pro Davida Duchoně schválili také na doporučení rady zastupitelé města, náleží mu opět pamětní diplom a peněžní odměna ve výši 10 tisíc korun.

Přečteno: 722 x Naposledy změněno: neděle, 13 únor 2022 23:31

Média

Galerie Obrázků