FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

neděle, 12 prosinec 2021 22:10

Velký úspěch, odchovanec HC Děčín Jiruš Vojtěch, je nominovaný na MS v kanadských městech Edmonton a Red Deer, které se koná od 26. prosince 2021 do 5. ledna 2022.

Napsal(a)

Trenér české reprezentace do dvaceti let Karel Mlejnek oznámil širší nominaci na mistrovství světa v kanadských městech Edmonton a Red Deer, které se koná od 26. prosince 2021 do 5. ledna 2022.

Mezi nominovanými je i odchovanec HC Děčín Jiruš Vojtěch, nyní hájící barvy Liberce a Benátek nad Jizerou. Vojtovi držíme palce, aby se v týmu udržel i pro závěrečnou nominaci.

Nominaci momentálně tvoří tři brankáři, devět obránců a šestnáct útočníků. Do šampionátu mohou zasáhnout tři gólmani a 22 hráčů do pole, před startem turnaje tak budou z kádru vyřazeni tři hokejisté.

Velkým překvapením je absence brankáře Nicka Malíka, který chytal už na předešlých dvou mistrovstvích. Nejzkušenějším maskovaným mužem tak bude Jan Bednář, o zápasový čas zabojují také nejlepší gólman Chance ligy Jakub Málek a rovněž Daniel Král.

Mezi obránci tvoří hlavní část hráči mladšího ročníku 2003 v čele se Stanislavem Svozilem a Davidem Jiříčkem. Dorazový ročník zastupují pouze Michal Hrádek a Michael Krutil, který má ale od Mezinárodní hokejové federace disciplinární stopku na první dva zápasy turnaje.

V útočných řadách převažují starší hráči. Lídrem by měl jednoznačně být Jan Myšák, jenž pojede už na svůj třetí šampionát dvacítek a na tom loňském vedl tým jako kapitán. Minulého turnaje se zúčastnili ještě Pavel Novák a Michal Gut, brankář Bednář a zmiňovaní obránci Krutil, Svozil a Jiříček ­– dohromady tedy sedm hokejistů.

Junioři zahájí přípravu v neděli 12. prosince na zimním stadionu v Klášterci nad Ohří, kde se sejde 18 nominovaných hráčů z evropských soutěží. Zbylých 10 hokejistů působících v zámoří se k týmu připojí 15. prosince, ihned po přesunu do Kanady.

Širší nominace české dvacítky na MS
Brankáři (3):
Daniel Král (Benátky nad Jizerou), Jan Bednář (Acadie-Bathurst, QMJHL), Jakub Málek (Vsetín).

Obránci (9):
Matěj Pinkas (Litoměřice), David Jiříček (Plzeň), Jakub Šedivý (Benátky nad Jizerou), David Moravec (Mladá Boleslav), Michal Hrádek (Pardubice), Jiří Ticháček (Kladno), Michael Krutil (Rockford, AHL), Stanislav Svozil (Regina, WHL), David Špaček (Sherbrooke, QMJHL).

Útočníci (16):
Josef Koláček, Tomáš Urban (oba Litoměřice), Jakub Konečný (Sparta Praha), Sebastián Malát (Plzeň), Tomáš Chlubna (České Budějovice), Vojtěch Jiruš (Benátky nad Jizerou), Jiří Kulich (Karlovy Vary), Stanislav Vrhel (Lahti, Finsko), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky, Finsko), Jakub Kos (Ilves Tampere, Finsko), Michal Gut (Everett, WHL), Martin Ryšavý (Moose Jaw, WHL), Jan Myšák (Hamilton, OHL), Pavel Novák (Kelowna, WHL), Ivan Ivan (Cape Breton, QMJHL), Jakub Brabenec (Charlottetown, QMJHL).

Přečteno: 884 x Naposledy změněno: neděle, 12 prosinec 2021 22:36