FILTR NOVINEK DLE OBLASTI

středa, 07 červenec 2021 21:20

Přes Ostrý pro ostrý

Napsal(a)

KONKORDIA Děčín uspořádala druhý ročník běžeckého závodu s netradičním názvem „Přes Ostrý pro ostrý“.  Ten proběhl v posledním červnovém podvečeru na zajímavé trase nejprve na cyklostezce mezi Františkovem nad Ploučnicí a  Benešovem nad Ploučnicí, zpátky proto proudu řeky Ploučnice se závěrečným stoupáním okolo zříceniny hradu Ostrý s cílem u fotbalového hřiště. Krásné počasí přilákalo na startu závodu o délce pěti kilometrů 56 závodníků. Letošní pole bylo velice kvalitní o čemž svědčí kompletní výsledky a hlavně výkony prvních dvou závodníků, kteří překonali traťový rekord a dostali svůj čas pod dvacet minut.

Vítězství tedy patřilo Pavlu BROŽOVI z JL TRI Coaching v čase 19:21, druhý doběhl Leopold FRYC a třetí místo patřilo obhájci loňského vítězství Lukáši ELIÁŠOVI z BK Běkodo Teplice. Mezi ženami probíhal nelítostný boj do posledních metrů mezi Veronikou HERNYCHOVOU z Jílového a Jarmilou SOBECKOU z USK Provod Ústí nad Labem, které nakonec zvítězila, i když prvenství obou ženských v kategoriích si svorně rozdělili. Poslední kategorií, kde se ještě bojovalo o vítězství byla kategorie starších mužů, kde si pro netradiční ceny v podobě pálivé klobásy a pálivého masa doběhl vítěz Petr WATZKE z VitaSport team Teplice.

Tento závod byl pro pořadatele z KONKORDIA Děčín prvním letošním závodem, kde se startovalo hromadně a také si to všichni účastníci náležitě užili. Předchozí závody letošního roku museli totiž pořádat distanční formou. Pořadatelé doufají, že v nadcházejícím období budou moci další soutěže probíhat v obdobném duchu. Koncem prázdnin čeká závodníky premiérový závod běžeckého seriálu MODRÁ STUHA 2021 s názvem Běh okolo Chmelníku a poslední prázdninovou neděli pak vlajkový závod KONKORDIA Děčín, kterým bude běžecký festival RUNFEST Děčín 2021 s hlavním závodem Děčínským JAW.cz půlmaraton v prostoru Mariánské louky a Labské cyklostezky v Děčíně. Tento závod bude mít i další doprovodný program, a jsou zváni všichni včetně dětí.

Informace k jednotlivým soutěžím a přihláškové formuláře najdete na webu KONKORDIA Děčín www.konkordia-decin.cz

Přečteno: 560 x Naposledy změněno: sobota, 10 červenec 2021 00:06